• Eyal Kahan

תוכנות מומלצות לעריכת וידאו לעורך המתחיל

עריכת וידאו לא חייבת להיות משימה מסובכת ובשוק יש מגוון גדול מאוד של תוכנות ברמות שונות. הפעם החלטתי להביא לכם מספר תוכנות עריכת וידאו פשוטות. אתם לא צריכים להיות עורכי וידאו מקצועיים כדי להשתמש בהן, אך הן יעזרו לכם להעלות סרטונים שנראים מעולה ליוטיוב, אינסטגרם או פייסבוק.

הערה: המחירים ביורו הם המחירים שמוצגים לגולשים מהארץ והם לרוב יקרים יותר מאשר אלו שמוצגים לאמריקאים... התייחסנו למחיר המלא ולא מבצעים זמניים.Corel VideoStudio

התוכנה של קורל מגיעה בגרסת פרו (70 יורו) וגרסת אולטימייט (90 יורו). יש גרסאות מוגבלות ל-30 יום, אך למעשה גם אם קניתם את הגרסאות המלאות ישירות מקורל תוכלו לבקש את כספכם בחזרה אם אתם לא מרוצים.

זו תוכנת עריכת וידאו המציעה מגוון גדול של פילטרים. אפשר להתחיל לעבוד עם תבנית מוכנה או לערוך ישירות דרך הטיימליין. בכל הגרסאות יש עריכה ב-360 מעלות ומעקב אחרי תזוזה של אובייקטים (Motion Tracking).

כל החידושים ב-Corel VideoStudio בגרסת 2020CyberLink PowerDirector

מדובר במשפחה של מוצרים בתשלום חודשי (מינימום 4.33$ לחודש) או קבוע (99.99$ או 129.99$). למרות המגוון הגדול של האפקטים והאפשרויות שמופיעים בממשק, השימוש בתוכנה עצמה הוא פשוט למדי ומספיק לקרוא את המדריכים הבסיסיים כדי להתחיל לערוך.

פאוור דירקטור נחשבת לאחת התוכנות המהירות יותר בשוק והיא גם תומכת בעריכה ב-360 מעלות.

סרטון הדרכה למתחילים בתוכנהPinnacle Studio

פינקל סטודיו יושבת תחת המטריה של קורל. בגרסת הבסיס שעולה 60 יורו יש מגוון גדול של אפקטים, אפשרות לערוך בששה ערוצים (Tracks). אפשר גם לערוך מכמה מצלמות במקביל וישנה תמיכה ב-Stop Motion. גרסת הפרו (100 יורו) מציעה בנוסף גם Motion Tracking, תיקון פוקוס וכלי אודיו משופרים. בגרסת האולטימייט (שכבר עולה 130 יורו) תקבלו גם תמיכה ב-Masking וב-360 מעלות אם אתם זקוקים לכך. למרות שבסך הכול Pinnacle היא מעט מתקדמת יותר, הממשק שלה עדיין פשוט למדי וגם היא נחשבת לאחת מהתוכנות המהירות בשוק.

כל החידושים ב-Pinnacle Studio 23Wondershare Filmora

פילמורה היא משפחה של תוכנות עריכה פשוטות עם עקומת למידה לא גבוהה. עם זאת, בניגוד לשאר התוכנות כאן, אפשר להגיע איתה גם לתוצאות סופר מקצועיות עם תמיכה בערוצי וידאו ואודיו מרובים. גרסה ללא סטוק של אפקטים חדשים עולה כ-70$ בתשלום אחד או 40$ לשנה במודל של חידוש רישיון. המחיר של הגרסה עם הסטוקים מבוסס על תשלום שנתי גבוה יותר (יש גם מבצעים מדי פעם).

סרטון הדרכה קצר להכרות בסיסית עם סביבת העבודה.Lightworks

מדובר במשפחה של תוכנות עם גרסה חינמית וגרסאות פרו. גרסאות הפרו בתשלום חודשי (25$) כוללת ייצוא ליוטיוב ו-Vimeo ברזולוציות גבוהות, רנדור בטיימליין ותמיכה בתלת ממד. יש גם גרסאות יקרות יותר (החל מ-175$ לשנה) עם ספריות אפקטים של Boris.

מבחינת עקומת הלמידה, Lightworks נמצאת איפשהו באמצע ויש גם עורכי וידאו מקצועיים שמשתמשים בה. לכן חשוב מאוד לקרוא את כל המדריכים המצורפים או להיעזר בקהילת המשתמשים בפורומים.

סרטון הדרכה למתחילים בתוכנהVSDC

זו תוכנה לעריכת סרטונים פשוטים שמיועדת למשתמשים פרטיים ומשתמשים עסקיים שזקוקים ליכולות עריכה בסיסית. היא מציעה עריכה לא לינארית באמצעות שליטה ישירה בעצמים על המסך, הקלטת מסך, מבחר יפה של אפקטים ומעברונים (Transitions). חסרונה העיקרי טמון בכך שהיא לא תומכת בעיבוד מהיר עם כרטיסי מסך חיצונים בזמן ייצוא לפורמטים חיצונים ומתבססת על הכרטיס המובנה.

העלות של גרסת הפרו זולה יחסית (49$) והיא תיתן לכם עוד מספר יכולות כגון תמיכה טובה יותר בעיבוד המהיר, Masking מקצועי, שימוש בגרין סקרין (Green Screen) ושליטה טובה יותר באנימציות של האובייקטים על המסך.

כל החידושים בתוכנה בגרסת 2019VideoPad

וידאופד היא תוכנה בסיסית יחסית בלי הרבה רעש וצלצולים, אבל היא עושה את העבודה ותומכת גם בתצוגת סצינות (StoryBoard) גרסה לשימוש מסחרי מתחילה במחיר של 60$. גרסת מקצועית יותר עולה 100$ ותומכת בכמות בלתי מוגבלת של ערוצי אודיו ותוספים חיצונים. השימוש לצרכים לא מסחריים הוא בחינם.

סרטון הדרכה איך לערוך סרטון ליוטיוב ב-10 דקות!